Σχολικό Έτος: 2020-2021

Κατανομή τάξεων 2021-2022

Το σχολείο μας την τρέχουσα σχολική χρονιά λειτουργεί ως Ενιαίος Τύπος Ολοήμερου Δημοτικού Σχολείου με οργανικότητα 6/θέσιου σχολείου.

Οι εκπαιδευτικοί που εργάζονται σε αυτό είναι:

Α'  Τάξη: Παναγιώτα Σπυροπούλου

Β'  Τάξη: Ανδρομάχη Καφαντάρη

Γ'  Τάξη: Παναγιώτα Παλαιολόγου

Δ'  Τάξη: Αναστασία Μπρίνια

Ε' Τάξη: Μιχαλίτσα Δήμα

ΣΤ'  τάξη: Αναστασία Βελισσαρίου

Εκπαιδευτικός Αγγλικής Γλώσσας: Ζαχαρούλα Χρυσανθοπούλου

Εκπαιδευτικός Γαλλικής Γλώσσας: Παναγιώτα Χριστοδούλου

Εκπαιδευτικός Γερμανικής Γλώσσας: Γεωργία Μίλη

Εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής: Σωτήριος Συρόπουλος

Εκπαιδευτικός Πληροφορικής:Νικόλαος Φλέσσας

Εκπαιδευτικός Θεατρικής Αγωγής: Αναστασία Καΐτσα

Ενημέρωση για ενέργειες που αφορούν μαθητές/τριες που συνοικούν με άτομα που πάσχουν από σοβαρό/ά υποκείμενο/α νόσημα/τα, προκειμένου οι μαθητές/τριες αυτοί να συμμετάσχουν στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση (ΦΕΚ Β΄ 455/06-02-2021)

Αγαπητοί γονείς,

σε συνέχεια της επικοινωνίας μας μαζί σας, μέσω email, για το αίτημα που μπορείτε να υποβάλλετε στο σχολείο για εξ αποστάσεως εκπαίδευση των παιδιών σας εάν αυτά συνοικούν με άτομα που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες, σας παραθέτουμε τις ΚΥΑ προκειμένου να ενημερωθείτε για το ποια άτομα ανήκουν στις ευπαθείς ομάδες και ποια δικαιολογητικά απαιτούνται προκειμένου να αιτηθείτε εξ αποστάσεως εκπαίδευση.

Σας υπενθυμίζουμε ότι τα δικαιολογητικά που απαιτούνται θα πρέπει να τα προσκομίσετε στο σχολείο το αργότερο έως την Παρασκευή 12/2/2021.

Επιτροπή Υγείας - απουσίες

1epa

2epa

3epa

Άτομα που χαρακτηρίζονται ευπαθείς ομάδες

1efp

2efp

3efp

Διευκρινίσεις

1d

2d

3d

Επαναλειτουργία σχολείου - Επικαιροποιημένες οδηγίες ΕΟΔΥ (11/11/2020)

Σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο μας θα επαναλειτουργήσει την 8/1/2021 με νέες επικαιροποιημένες οδηγίες από τον ΕΟΔΥ, όπως αυτές ακολουθούν.

Σας υπενθυμίζουμε ότι για την ενημέρωσή σας θα πρέπει να ελέγχετε καθημερινά τα μηνύματα του ηλεκτρονικού σας ταχυδρομείου.

Περσεφόνη Βούρου

1ep

2ep

3ep

4ep

5ep

6ep

7ep

8ep

9ep

10ep

Αναστολή λειτουργίας σχολείων λόγω covid-19

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι το Δημοτικό Σχολείο Περιγιαλίου, όπως και όλα τα δημοτικά σχολεία της χώρας μας, αναστέλλει τη λειτουργία του από τις 16/11/2020 λόγω covid-19.

Τα μαθήματα θα συνεχιστούν κανονικά μέσω τηλεκπαίδευσης με Πρόγραμμα που θα σας κοινοποιηθεί άμεσα.

Η Διευθύντρια του Σχολείου

Περσεφόνη Βούρου

Ενημέρωση για τη λειτουργία του σχολείου

Από τη Δευτέρα 28/09/2020:

1. Οι μαθητές όλων των τάξεων θα σχολάνε στις 13:15'.
  2. Το Ολοήμερο θα λειτουργεί Τετάρτη, Πέμπτη και Παρασκευή (έως τις 15:00') εξαιτίας της απουσίας εκπαιδευτικού γερμανικής γλώσσας.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου